2014 yılında 100’ün üzerinde ‘kafa’ yapmıştık, 2015 itibariyle bu sayı 200’ü geçti :) 200 farklı gülen yüz.. Harika bir şey bu!

Her sipariş ile daha çok gelişmeye, daha çok öğrenmeye gayret ettiğim bir seneydi gene benim için. Çok güzel insanlar tanıdım. Samimiyetin  klavyelerin arkasından bile hissedildiğini gösterdiniz.

Ve sipariş verenlerin güveniyle, bana yansıttığı süper güzel enerjilerle, keyifle çalışarak bir seneyi daha bitirdik.

Her zaman olduğu gibi bu sene de tüm siparişleri tam zamanında yetiştirmek ve içinize sinen özel bir hediye olması için elimden geldiğince uğraştım. Tüm sipariş sahiplerinden gelen olumlu dönüşlerle anlıyorum ki giden her bir figür sahibinin de, çevresinin, arkadaşlarının, ailesinin de yüzlerini güldürmüş, mutlu bir anı yaratmışız.

Bir çoğunun iznini alarak Sizden Gelenler bölümünde dönüşlerini yayınladım. Yayınlayamadıklarım, nice güzel hikayeler de bende saklı. Merak etmeyin hepsi güzel ve özel :)

Hakkımda yazısının resmiyeti bir kenara, daha samimi olarak bahsetmek istediğim şeyler var:

Keçe İnadı ortaya çıktığından ama özellikle yünden ‘kafa’lar üretip kişiye özel mutluluklar sunmaya başladığımdan beri bu işi gerçekten çok çok çok severek yapıyorum. O çok sevilen kıyafet detaylarını, saçlarda aslında olmayan tokaları keyifle ekliyorum. Renkleri seviyorum. Elimde 85’ten fazla renkte yün var, daha bulunca almamak için kendimi zor tutuyorum.

Her bir sipariş sahibine aynı ilgiyi ve özeni göstermeye çalışıyorum. Bazı katı kurallarım var ki bu kimseye farklı yaklaşmış olmamak, kişi ayırmamak için, kendim için, huzurla ve keyifle çalışmayı sürdürebilmem için. Ne mutlu ki bu konuda anlayışlı insanlarla karşılaştım. Kimisinde orta yolu bulduk, kimisinde başka zaman görüşürüz dedik, kimi zaman tekrar görüştük de.

2. hatta 3.kez sipariş vermek isteyenler oldu. Seviniyorum, mutlu oluyorum ne diyeyim.

Bazen benzetemediklerim oldu, baştan yaptıklarım. Bi daha….sonra belki bi daha baştan aldıklarım. Çöpe giden kafalar, denemeler.. Sosyal medyada takipte olun, yakında ‘turşu kafalar’ ile sizleri tanıştıracağım. Öyle dolu, uzun bir süreçle ortaya çıkıyorlar ki.. Görünce hak vereceksiniz, eminim.
Bazen sessizce, size bile söylemeden sıfırdan baştan alıyorum. Bazen karşılıklı beğenmiyoruz ortaya çıkanı :) ee oluyor.. insanım ben de değil mi, o da fotograf.. bazen açısı iyi olmuyor, kalitesi yeterli olmuyor, bazen de benim her anım her anımı tutmadığı gibi olmuyor arkadaş, ne yapalım :) Ama işin aslı, sürecin en sonunda her zaman karşılıklı içimize sinen bir figür kutulanıyor özenle ve gittiği yeni evden mutlu haberle dönüyor.

Bu hoş şeylerin yanısıra.. bazılarına demek isterdim ki benden esinlenebilirsiniz ama çalmasanız keşke. Müşteri (!) ararken, başkasına fiyat verirken, bilgi metinlerinizi hazırlarken, hatta ürettiğiniz ürünlere benim ürettiğim ürün isimlerini koyarken bi’ düşünseniz.. Kişi kendinden bilir işi demişler, bana ne sıfat koyduysanız kendinizde onu arayınız bu sene ;)

Ve en önemlisi.. 2015 Aralık’ta bir de çok beğenilen bir sosyal sorumluluk projesine başladık: Çocuk Hayalim. Biraz farklı çalışmaların bana da iyi geldiğini düşünürken çocuk çizimleri neden figür olmasın fikriyle başlayıp sipariş gelirlerinin bir kısmını da çocuklar yararına bağışlamaya karar verdik. Böylelikle çocuktan gelen çocuğa gidecek güzel bir proje olacaktı sürekliliği olan. Herkes gibi çok sevdim ben de.

Dilerim 2016’da kafaların yanı sıra çocukların da hayallerini beraber gerçekleştirdiğimiz, daha çok öğrenmeli, gelişmeli, mutluluk üreten, mutluluk gönderdiğimiz bir yıl olur.

Benimle olan, desteğini, güzel kalbini esirgemeyen, iyi kötü ne olduysa bir adım ileri gitmemi sağlayan herkese teşekkürler. İyi ki vardınız. Gene var olun.

Hoş geldin 2016 

:)

Nilay Emek

 

2015 seçkimiz sizinle.. Yün Bebek’ler – Yün Vesikalık’lar – Yün Figür’ler ve YünPeri :)

kişiye özel biblo, yün figür, keçe iğneleme bebeklerkişiye özel biblo, yün figür, keçe iğneleme bebeklerkişiye özel biblo, yün figür, keçe iğneleme bebekler, figürler, keçeYünperi - Keçe İnadı logosunun maskotudur.