Çocukluğumuzun tatlı, ton ton teyzesi Adile Naşit’i, Hababam Sınıfı’nı benim gibi çok sevenlere gelsin :)

adile naşit yün heykel

 

 

Adile Naşit’i yapıp da Hababam Sınıfı’na, Çamlıca Lisesi’ne uğramadan olur mu?

adile naşit yün heykel

adile naşit yün heykel

adile naşit yün heykel

Güdük Necmi :)

nilay emek halit akçatepe

 

Halit Akçatepe ve Hababam ÜçBuçuk’un
 Yusuf Hoca’sı Zihni Göktay

zihni göktay, halit akçatepe, nilay emek

Kısaca bir şey belirtmeliyim;
Filmin çekildiği yer Adile Sultan Kasrı.
Mutlaka uğrayın gezin derim ancak çok üzülerek söylüyorum ki Kasr, Hababam Sınıfı Müze’si veya Çamlıca Lisesi hatıralarını yaşatmaktan çok, adeta düğün, özel gün ve davetler için faaliyet gösteriyor.
Hababam Sınıfı Müzesi için gidip sadece sınıfı görmek; Münir Özkul, Adile Naşit, Kemal Sunal ve Halit Akçatepe’nin balmumu heykellerini (ne yazık ki hiç hiç benzemiyorlar) görmek yetmese de bu da bir şeydir onca sene sonra..

Balmumu, Yünü, Kendisi

adile naşit yün heykel

 

 

 

 Çekimler sırasında Adiloş çok ilgi gördü :) Bu da kamera arkası, kameramıza yakalananlar :)) adile naşit yün heykel

2 Comments

 1. Ecem Sinemis Üke
  18 February 2015

  Öncelikle maalesef Adile Naşit’i yaşarken görmek nasip olmadı ama gerek Hababam Sınıfından gerekse başka filmlerinden tanıyorum ve çok seviyorum. Henüz ben dünyada yokken yayınlanan ‘Kuzucuklarım,kuzucuklarım gelin bakalım masal vakti’ girişli Uykudan Önce programını da maalesef hiç izleyemedim ve buna gerçekten pişmanım. Bir şansım daha olsa sanırım dünyaya yaklaşık 20 yıl daha önce gelmek isterdim. Belki ismim o programda geçmezdi ama eminim ki bir umut adımın okunmasını beklerdim. Yaptığınız bebeği çok beğendim ve devamını beklediğimi belirtmek isterim. Bir de sayfanızın adını (Keçe İnadı) çok beğendim. Kolay gelsin. Sanırım sizin sıkı takipçiniz olacağım…

  Reply
  • nilay
   18 February 2015

   Merhaba Ecem, yaşadığı döneme, kuzucuklarım programına maalesef ben de yetişemeyenlerdenim ama ne mutlu ki kahkahasını bıraktığı Türk filmleri var ve onlarla büyüyebildik. İlgin ve samimi yorumun için çok teşekkür ederim :)

   Reply

Leave a Reply