aÇocuk Hayalim nedir?

5-10 yaş arası çocukların figüratif çizimlerinin 3 boyutlu yün figüre dönüştürülmesi fikriyle başlayan bir sosyal sorumluluk projesidir.

Sipariş üzerine hazırlanan her bir çocuk çizimi figüründen elde edilen gelirin %10 ‘u 0-12 yaş arası çocuklar yararına çalışan dernek ve vakıflara bağışlanacaktır.

 

bÇocuk çizimleri yün figüre nasıl dönüşecek?

Çocuğunuzun figüratif çizimini bana gönderiyorsunuz. Ben gönderilen tek boyutlu çizimi ‘keçe iğneleme’ tekniği ile tamamen doğal ve ekolojik bir malzeme olan yünden 20-25 cm ebatlarında 3 boyutlu figür haline getiriyorum, doğal ahşap kaidesine yerleştirip adresinize gönderiyorum.

Böylelikle çocuğunuzun hayal gücü hem gerçeğe dönüşmüş oluyor hem de evinizin bir köşesinde onun da yıllar boyu saklayabileceği tatlı bir anınız/anısı oluyor.

En önemlisi verdiğiniz her bir siparişle bir başka çocuğun sağlık, eğitim gibi ihtiyaçlarının karşılamasına destekte bulunmuş oluyorsunuz.

 

dSipariş süreci nasıl olacak? Fiyatları nedir? Ne zaman teslim edilecek?

Bu projede belirli bir fiyat aralığı mevcuttur. Gönderdiğiniz çizimlerin detayına ve zorluğuna göre fiyat bilgisi tarafınıza iletilecektir.

Sipariş için çocuğunuzun çizimini keceinadi@gmail.com’a gönderebilirsiniz.

Yapımı, sipariş sırasına göre başlar ve son haline geldiğinde size fotografı gönderilir. Onayınızla kargo süreci başlar. Ödemeler yapımına başlamadan tamamlanmalıdır. Aksi belirtilmedikçe PTT kargo ile alıcı ödemeli olarak tarafınıza gönderilir.

 

c

 Yün figürler nasıldır, zamanla bozulur mu?

Yün figürler %100 doğal renkli yünlerin iğneyle şekillendirilmesiyle oluşmaktadır. Her bir parça, uzuv ve detay iğneyle birleştirilerek yapılmaktadır. Dolayısıyla yapıştırıcı, dikiş, kalıp ve boya kullanılmadan her bir figür en baştan yalnızca size özel ve sizin için yaratılır.

Çocukların oynaması için kesinlikle uygun değildir.

Parçaların çekiştirilmesi, direkt gün ışığına maruz bırakılması bozulmasına sebebiyet verebilir. Özellikle evcil hayvan ve küçük çocuklardan uzak tutulmalıdır. Süs objesi olarak özenle sakladığınız müddetçe renkleri, formu kesinlikle bozulmaz. Ömürlüktür.

Siparişimi verdim peki bağış yapıldığından nasıl emin olacağım?

Her bir çocuk çizimi figürü geliri için %10 bağış oranı ayrılmıştır. Siparişiniz hazırlandığında size gönderilecek olan kutu içerisine bağışınızın karşılığı hediye konacaktır. Bu hediye o ay* bağış yapılacak olan dernek veya vakfın bağış ürünlerinden oluşacaktır.
Bağış yapılacak olan dernek/vakıflar ile projeyle alakalı olarak gereken görüşmeler yapılmış olup bağış ürünleri tarafımdan satın alınacak ve bağış miktarı karşılığında sipariş kutularınıza eklenecektir.
Bağışların yapılacağı dernek ve vakıflar;
AÇEV
KAÇUV
Çocuklar Gülsün Diye
LÖSEV
UNICEF