Keçe iğneleme tekniği ile gerçekçi yüz yapımının tüm detaylarını anlattığım eğitimimizi,
Ankara dışında iseniz  Skype üzerinden ‘online’ olarak,
Ankara’daysanız atölyemde alabiliyorsunuz.

–> Atölyede birebir yaptığımız eğitim 10-12 saat sürmektedir. Günlük maks. 4 saatten 3 güne bölüyoruz.

–> Online dersler günlük ortalama 2 – 2,5 saat olarak en az 8 saati kapsayacak şekilde yapıyoruz. İnternet üzerinden çalıştığımız ve sizin el becerinizin durumunu izleyerek göremediğim için bitiş süresini kestirmemiz zor oluyor, o nedenle 8 saatin sonunda çalışmamıza ek ders eklememiz gerekir ise duruma göre ilerliyoruz.

Portre eğitiminde;
– Gerçekçi bir yüz oluşturmak için en baştan, yani ham yünle form oluşturmaktan başlayıp tüm göz, dudak, yanak, çene gibi detayları adım adım oluşturuyoruz.
– Doğaçlama karakter yaratıyoruz. Benzetme çalışmıyoruz. Doğaçlama olması daha çok detayın ve farklı alternatiflerin de üzerinden geçebilmemizi sağlıyor.
– keceigneleme.com’da devamını bulabileceğiniz yünlerden kullanıyoruz. Portre yapımında tüm iğnelerin ve yünlerin çeşitlerinin önemini konuşuyoruz.
– Ben de sizinle beraber bir karakter üretiyorum ve her aşamada ihtimaller, yapılan yanlışların düzeltilmesi, farklı yöntem ve teknikleri anlatıyorum.
– Her ders sonunda yapılan eksik ve yanlışların üzerinden geçiyor, konuşuyoruz.
– Ücretlendirme online derslerde saat üzerinden hesaplandırılır. 8 saat minimum ders alınması gerekir.

Herkes katılabilir mi?
Deneyim ve pratik gerekiyor.
Daha önce keçe iğneleme ile yapılmış bir kaç çalışma olması hepimizin yararına. Çünkü her ne kadar resim çalışmış veya başka el işi hobilerle haşır neşir olmuş olsanız da doğal yün farklı bir malzeme ve iğne ile şekil vermek ilk aşamada herkesi zorluyor. Eliniz yatkın ise bol pratik ile her zaman hızla yol alabilirsiniz elbette ama portre eğitimine, bu kadar detaylı bir çalışmaya başlamadan evvel aşinalığınızın olması gerekiyor.
Bu nedenle daha önce kurslarıma katılmış olmanızı veya keceigneleme.com’daki videolardan veya hobi kitlerinden faydalanarak belki bir kaç figür çalışmış olmanızı rica ediyorum.
Veya kendi kendinize yaptıklarınız var ise bana göndermenizi istiyorum. Ki ilerleme durumumuzu çıkarıp bir program yapabilme şansımız olsun.

Malzemeleri nasıl temin ediyoruz? 
Tüm malzemeler yün, sünger ve keçe iğneleri keceigneleme.com’da tarafımdan satılmaktadır. Atölyemde yaptığımız çalışmalarda malzemeler ücrete dahil. Online eğitimde ise eksik olan malzemelerinizi sizin keceigneleme.com’dan temin edip tamamlamanız gerekiyor. Ders öncesinde neler var elinizde, neler almalısınız üzerinden geçiyoruz.

Eğitimi aldıktan sonra kendi kendime portre yapabilecek miyim? 
Arkadaşlar bu kısım size kalmış, ne kadar çok pratik yaparsanız dersten sonra o kadar sizin yararınıza olur. Derste gerekli tüm ayrıntıları veriyorum, her türlü merak ettiğiniz soruyla yardımcı olmaktayım. Bundan sonrası için örneğin derste kadın figürü çalıştıysanız, erkek figürü için bıyık nasıl eklenir’i de konuşuyoruz. Ama dediğim gibi tüm bu bilgileri eğitim sonrasında yoğurmak, kendi özgün işinizi çıkarmak size kalmış.

 

** Fiyat bilgisi, hangi günler çalışacağımızıkeceinadi@gmail.com üzerinden benimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. **